Belka
Czwartek, 20 Czerwca 2019   imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Burmistrz Paweł Kalinowski przywitał w Gostyninie byłego prokuratora PRL Stanisława Piotrowicza

 
W sobotę, 26 maja 2018 r. w dolnej sali Miejskiego Centrum Kultury około 30 osób – sympatyków jak i przeciwników polityki partii rządzącej - uczestniczyło w spotkaniu z posłem Prawa i Sprawiedliwości, byłym prokuratorem PRL Stanisławem Piotrowiczem. Posła, przewodniczącego sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, byłego prokuratora, odznaczonego Brązowym Krzyżem Zasługi PRL Stanisława Piotrowicza, powitał w Gostyninie burmistrz Paweł Kalinowski. Prowadzącym spotkanie był radny Rady Powiatu Gostynińskiego Marian Pagórek. Spotkanie dotyczyło bieżącej sytuacji politycznej, uczestniczy zadawali także pytania, na które odpowiadał poseł. Na sali padły pytania o zakończony w niedzielę a wówczas jeszcze trwający protest niepełnosprawnych: - Jeden z postulatów był taki - proszę sprawić, aby materiały medyczne, opatrunkowe, proszę bardzo. Premier zaproponował, taką ustawę przyjęliśmy. Wszystkie materiały opatrunkowe, wszystkie materiały medyczne niepełnosprawny będzie miał poza kolejką. My wiemy to, że tak redagując, że z tych świadczeń skorzystają ci, którzy mają takie potrzeby. Jeżeli damy 500 złotych wszystkim, to skorzystają z tego najbardziej protestujący, ale damy też 500 złotych tym, co dorabiają, co pracują. Bo to też rodzi pewnie poczucie niesprawiedliwości - uważał Stanisław Piotrowicz. Wśród kilkudziesięciu uczestników zgromadzonych w sali, zasiedli również przeciwnicy, którzy wywiesili okolicznościowy transparent, oraz napisy nawiązujące do kontrowersyjnej przeszłości posła. Niektórzy z przeciwników polityki Prawa i Sprawiedliwości mieli w rękach konstytucję. Na spotkaniu w gostynińskim MCK obecna była także ogólnopolska telewizja TVN24.

 


GOSTYNIN.INFO
 
Data pliku video: 2018-05-27, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gostyniński – powiat zachodniej części województwa mazowieckiego z siedzibą w Gostyninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Gostynin, Pacyna, Sanniki i Szczawin Kościelny zajmując powierzchnię 615,56 km².

Atrakcje przyrodnicze powiatu stanowią: Oz gostyniński, rezerwaty przyrody (Dybanka, Dolina Osetnicy i Drzewce) i park krajobrazowy oraz jeziora pojezierza gostynińskiego. Do najsłynniejszych zabytków zaliczane są między innymi: Zamek Gostyniński, Pałac w Ratajach, Zespół dworski z zespołem parkowym w Czarnowie, gotycko-renesansowy kościół parafialny pod wezwaniem św. Stanisława w Luszynie, klasycystyczny zespół pałacowy w Luszynie, neorenesansowy zespół pałacowy w Skrzeszewach oraz ruiny zespołu dworskiego w Modelu.

Powiat gostyniński leży na trasie międzynarodowego szlaku rowerowego EuroVelo R2 łączącego Galway w Irlandii z Moskwą.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 60.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola