Belka
Środa, 19 Czerwca 2019   imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Listopadowe wieści

Data publikacji: 2018-12-05, Data modyfikacji: 2018-12-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Listopad był miesiącem obfitującym w różne wydarzenia. Jednym z ważniejszych były uroczystości związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dużo działo się w szkołach, ale my też nie zapomnieliśmy o tym ważnym wydarzeniu. Przygotowaliśmy we współpracy z Samorządem Domu własnoręcznie zrobione flagi biało- czerwone, kotyliony i tematyczne rysunki.  Śpiewaliśmy również hymn. Było bardzo nostalgicznie. Przygotowaliśmy także gazetkę z tej okazji. Członkowie Samorządu opracowali test o Polsce, który weryfikował wiedzę na temat naszej ojczyzny. Niektóre pytania były naprawdę trudne.  Warto było go jednak rozwiązać, bo czekały na nas słodkie nagrody. Były zawody w tenisa stołowego w Lubieniu Kujawskim. Jak zwykle świetna impreza sportowa. Był wyjazd do Warszawy i gotowanie z panem Maciejem Majewskim, szefem kuchni warszawskiego hotelu Sofitel Warsaw Victoria. A jak listopad to Andrzejki i dyskoteki w szkołach i Starej Betoniarni, no i oczywiście wróżby, które tym razem przeprowadził w obu domach samorząd. Ciekawe czy się spełni to co nam się wywróżyło??? W tym miesiącu nasz najmłodszy grupowy wychowanek skończył roczek. Chłopak rośnie jak na drożdżach i już chce się z nami bawić. Panie kucharki przygotowały z tej okazji  tort, ale jaki? Prawdziwe cudeńko. Ogromne auto z kołami, wycieraczkami i światełkami z kremu. Po prostu cudo. Byłe świece, prezenty, goście i życzenia. Niech nam żyje sto lat! Teraz powoli wchodzimy w nastrój świąteczny, myślimy nad tegorocznymi prezentami, bo  Mikołaj pytał się już, co wymarzyliśmy sobie pod choinkę. Pomysłów na prezenty mamy dużo, gdyż w tym roku byliśmy bardzo grzeczni, ale jeden mamy wspólny. To komputer lub laptop dla całej grupy. Ucieszyłby nas również używany. Mamy nadzieję, że jakiś Mikołaj przeczyta nasze życzenie i może je spełni. Pozdrawiamy: Gwiazdeczki

Pełna treść wiadomości na: dd.gostynin.edu.pl/?p=4568
dd.gostynin.edu.pl, Źródło artykułu: dd.gostynin.edu.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gostyniński – powiat zachodniej części województwa mazowieckiego z siedzibą w Gostyninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Gostynin, Pacyna, Sanniki i Szczawin Kościelny zajmując powierzchnię 615,56 km².

Atrakcje przyrodnicze powiatu stanowią: Oz gostyniński, rezerwaty przyrody (Dybanka, Dolina Osetnicy i Drzewce) i park krajobrazowy oraz jeziora pojezierza gostynińskiego. Do najsłynniejszych zabytków zaliczane są między innymi: Zamek Gostyniński, Pałac w Ratajach, Zespół dworski z zespołem parkowym w Czarnowie, gotycko-renesansowy kościół parafialny pod wezwaniem św. Stanisława w Luszynie, klasycystyczny zespół pałacowy w Luszynie, neorenesansowy zespół pałacowy w Skrzeszewach oraz ruiny zespołu dworskiego w Modelu.

Powiat gostyniński leży na trasie międzynarodowego szlaku rowerowego EuroVelo R2 łączącego Galway w Irlandii z Moskwą.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 60.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola