Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Osiedle Przyjaźń. Co dalej ze skansenem w środku miasta?

Data publikacji: 2018-05-19, Data modyfikacji: 2018-05-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Pomimo wyrastających z każdej strony szklanych wieżowców, Warszawa ma jeszcze miejsca, które pozwalają pamiętać o jej historii. Jednym z nich jest Osiedle Przyjaźń, czyli pierwsze w Polsce studenckie miasteczko i jednocześnie baza bez której nie powstałby Pałac Kultury i Nauki. Aktualnie teren osiedla jest dzierżawiony przez Akademię Pedagogiki Specjalnej, jednak taki stan rzeczy skończy się po 2018 roku. Kultowe dla kilku pokoleń warszawiaków osiedle nie zostanie zburzone, ale istnieje zagrożenie wysiedlenia mieszkańców. Jak obecnie prezentuje się ich sytuacja? Szczegóły w dalszej części artykułu.

Pełna treść wiadomości na: gostynin.naszemiasto.pl/artykul/osiedle-przyjazn-co-dalej-ze-skansenem-w-srodku-miasta,4652944,art,t,id,tm.html?kategoria=1
gostynin.naszemiasto.pl, Źródło artykułu: gostynin.naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gostyniński – powiat zachodniej części województwa mazowieckiego z siedzibą w Gostyninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Gostynin, Pacyna, Sanniki i Szczawin Kościelny zajmując powierzchnię 615,56 km².

Atrakcje przyrodnicze powiatu stanowią: Oz gostyniński, rezerwaty przyrody (Dybanka, Dolina Osetnicy i Drzewce) i park krajobrazowy oraz jeziora pojezierza gostynińskiego. Do najsłynniejszych zabytków zaliczane są między innymi: Zamek Gostyniński, Pałac w Ratajach, Zespół dworski z zespołem parkowym w Czarnowie, gotycko-renesansowy kościół parafialny pod wezwaniem św. Stanisława w Luszynie, klasycystyczny zespół pałacowy w Luszynie, neorenesansowy zespół pałacowy w Skrzeszewach oraz ruiny zespołu dworskiego w Modelu.

Powiat gostyniński leży na trasie międzynarodowego szlaku rowerowego EuroVelo R2 łączącego Galway w Irlandii z Moskwą.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 60.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola