Belka
Środa, 19 Czerwca 2019   imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Znów październik i ta jesień… w KONICZYNKACH

Data publikacji: 2018-10-26, Data modyfikacji: 2018-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
„Minął sierpień, minął wrzesień, znów październik i ta jesień Rozpostarła melancholii mglisty woal. Nie żałuję letnich dzionków, róż, poziomek i skowronków, Lecz jednego, jedynego jest mi żal….” Nadeszła kolejna pora roku a wraz z nią nastąpiły również zmiany w naszej gromadce, która aktualnie liczy czternaścioro młodych, energicznych i rozkosznych osób. Do naszego zespołu w październiku dołączyła trójka rodzeństwa: Oliwia, Kubuś i najmłodszy Mateuszek i już zdążyliśmy się zaprzyjaźnić. Zwłaszcza chłopcy wspólnie z Alanem tworzą niezłą paczkę małych przyjaciół i wspólnie rywalizują w osiąganiu jak najlepszych wyników we wczesnoszkolnej nauce. Podobnie jak nieco starszy Paweł, który kontynuuje edukację w innej szkole i codziennie przynosi najlepsze oceny. Pozostali, członkowie naszej grupy, również chcą się zaliczać do grona kolekcjonerów „piątek i szóstek” i założyli sobie, że w tym roku to właśnie MY będziemy mieć najlepszą średnią grupy. Mamy nadzieję na wytrwałość, powodzenie i spełnienie naszych planów. Niestety w naszym stadku nastąpiły też trochę smutniejsze zmiany. Opuściła naszą grupkę najstarsza nasza koleżanka Ola, która rozpoczęła samodzielne, dorosłe życie oraz trójka rodzeństwa: Kacper, Julia i Karolina, którzy zamieszkali w rodzinie zastępczej. Teraz nam ich brakuje, z czasem przyzwyczajamy się do nowych zmian, ale szczerze życzymy im samych słonecznych chwil, radości i spełnienia najskrytszych marzeń. Ponad to życie toczy się pełną parą. Nasza koleżanka Natalia przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania i w tej uroczystości towarzyszył jej brat Alan. Wkrótce Dzień Wszystkich Świętych mamy nadzieję odwiedzić groby naszych bliskich, ale również będziemy pamiętać o poległych bohaterach naszej Ojczyzny dzięki, którym my ocaleni możemy obchodzić 100-lecie odzyskania Niepodległości Polski.  

Pełna treść wiadomości na: dd.gostynin.edu.pl/?p=4548
dd.gostynin.edu.pl, Źródło artykułu: dd.gostynin.edu.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat gostyniński – powiat zachodniej części województwa mazowieckiego z siedzibą w Gostyninie. W skład powiatu wchodzą gminy: Gostynin, Pacyna, Sanniki i Szczawin Kościelny zajmując powierzchnię 615,56 km².

Atrakcje przyrodnicze powiatu stanowią: Oz gostyniński, rezerwaty przyrody (Dybanka, Dolina Osetnicy i Drzewce) i park krajobrazowy oraz jeziora pojezierza gostynińskiego. Do najsłynniejszych zabytków zaliczane są między innymi: Zamek Gostyniński, Pałac w Ratajach, Zespół dworski z zespołem parkowym w Czarnowie, gotycko-renesansowy kościół parafialny pod wezwaniem św. Stanisława w Luszynie, klasycystyczny zespół pałacowy w Luszynie, neorenesansowy zespół pałacowy w Skrzeszewach oraz ruiny zespołu dworskiego w Modelu.

Powiat gostyniński leży na trasie międzynarodowego szlaku rowerowego EuroVelo R2 łączącego Galway w Irlandii z Moskwą.

Przez powiat przebiega droga krajowa nr 60.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola